کاربر گرامی برای دستیابی به موضوعی خاص از نوار سمت چپ وبلاگ و از بخش موضوعات وبلاگ  ، موضوع مورد نظر را انتخاب کنید و مطالب مربوط به ان را مشاهده فرمایید


 
هشدار ناسا: سال ۲۰۱۲ تمام دنیا خاموش می شود
ساعت ٥:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢٧ 

ناسا در هشداری اعلام کرد که یک توفان خورشیدی که در سال ۲۰۱۲ به زمین می رسد موجب خواهد شد که برق تمام دنیا خاموش شود.

به گزارش مهر، در هشدار ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است که میلیونها نفر در سال ۲۰۱۲ بدون برق و در نتیجه بدون غذا و دارو خواهند ماند و تمام یخچالها، تلفنهای همراه و ماهواره ها خاموش می شوند.

از ماه دسامبر فعالیت خورشید به آهستگی روبه افزایش می رود. نیروی مغناطیسی این ستاره هر ۱۱ سال یکبار به نقطه ای می رسد که در آن پیک پدیده های فورانهای خورشیدی و پرتاب تاجهای خورشیدی بزرگ مشاهده می شود. این پدیده ها منجر به آزاد شدن میزان زیادی انرژی و تشعشعات می شود. این فورانها می تواند به زمین نیز برسد و منجر به ایجاد توفانهای ژئومغناطیسی زمین شود.

اتمسفر زمین می تواند از این برخوردها خود را مصون نگه دارد اما خسارات جدی را بر روی ساختارهای اجتماعی و اقتصادی روی زمین وارد می کند.

ستاره شناسان این پدیده ها را از سال ۱۸۵۹ رصد کرده اند. در آن زمان یک توفان ژئومغناطیسی ویژه در خطوط تلگراف اروپا و آمریکا اختلال ایجاد کرد. در ماه می ۱۹۲۱ توفان دیگری بسیاری از خطوط برق و تلفن را در دو سر اقیانوس اطلس خارج از استفاده کرد.

در گزارش ۱۳۲ صفحه ای ناسا و آکادمی ملی علوم آمده است: “انرژی برق کلید فناوری جامعه مدرن امروزی است و تمام زیرساختها و سرویسها به آن وابسته هستند. اگر توفان سال ۱۸۵۹ امروز اتفاق بیفتد به طور حتم خسارتهای اجتماعی و اقتصادی وسیعی برجای خواهد گذاشت.”

براساس گزارش نیوساینتیست، در سال ۱۹۸۹ شش میلیون نفر در کبک کانادا به مدت ۹ ساعت به سبب یک توفان ژئومغناطیسی که ۱۰ برابر ضعیف تر از توفان سال ۱۹۲۱ بود بدون برق ماندند. اگر حادثه ای مشابه آنچه که در سال ۱۹۲۱ رخ داد تکرار شود تعداد افراد بدون برق به ۱۳۰ میلیون نفر افزایش خواهد یافت و تکرار حادثه ای مشابه سال ۱۸۵۹ که بسیار قویتر از توفان ۱۹۲۱ بود دو هزار میلیارد دلار خسارت وارد خواهد کرد.
به گفته دانشمندان ناسا، پیک بعدی این توفانهای خورشیدی بین سالهای ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ خواهد بود که جامعه علمی هنوز بر سر شدت فعالیت خورشید در این دوره جدید به توافق نرسیده اند.


 
هشت‌پای پیشگو در پایان سال ۲۰۱۲ می‌میرد
ساعت ٥:۳٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢٧ 

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از لاوانداروئه‌گا چاپ مادرید، شاید بی‌خبرترین موجود کره زمین نسبت به ماجرای “پل ” هشت پای معروف و پیش‌بینی‌‌هایش در جام نوزدهم خود این هشت‌پا باشد.

انجمن حمایت از حقوق حیوانات به شدت در مورد استفاده ابزاری از این حیوان رو به انقراض و منزوی ابراز نگرانی کرده و در بیانیه‌ خود آورده است: این اختاپوس به دو جعبه شیشه‌ای شرطی شده و تا زمانی که یکی از آنها را انتخاب نکند به او غذا نمی‌دهند. در تصاویر بسیار واضح است که به محض رویت دو جعبه شیشه‌ای دچار اضطراب شده و به اجبار یکی از آن دو را انتخاب می‌کند.

سازمان حمایت از حقوق حیوانات این رفتار را محکوم کرده و خواستار آزادی این اختاپوس و تحویل آن به باغ وحش باسل تحت حمایت سازمان ملل شده تا پس از مدتی وی را در آب‌های آزاد رها کنند.

از سوی دیگر یک جانورشناس استرالیایی پیش بینی کرده اختاپوس معروف به آقای پل در پایان سال ۲۰۱۲ بمیرد.


کلمات کلیدی: دانستنی ها ، اخبار ، حیوانات ، عجایب
 
این کد جاوا اسکریپت امکان جستجو در میان مطالب وبلاگ را برای کاربر فراهم می کنه
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/٢۱ 

 

( نظر یادتون نره !!! )


 
پادشاهی که خوشبخت نبود
ساعت ۸:۱۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱۱ 

روزگار قدیم، پادشاهی زندگی می کرد که در سرزمین خود همه چیز داشت: جاه و مقام، مال و ثروت، تاج و تخت و همسر و فرزندان. تنها چیزی که نداشت خوشبختی بود و با این که پادشاه کشور بزرگی بود به هیچ وجه احساس خوشبختی نمی کرد.

 
پادشاه یکی از روزها تصمیم گرفت مأموران خود را به گوشه و کنار پایتخت بفرستد تا آدم خوشبختی را بیابند و با پرداخت پول، پیراهنش را برای پادشاه بیاورند تا پادشاه آن را بپوشد و احساس خوشبختی کند.
 
فرستادگان پادشاه همه جا را جستجو کردند و به هرکسی که رسیدند، از او پرسیدند:« آیا تو احساس خوشبختی می کنی؟»
 
جواب آنها « نه» بود، چون هیچ احساس خوشبختی نمی کرد.
نزدیک غروب وقتی مأموران به کاخ بر می گشتند، پیرمرد هیزم شکنی را دیدند که داشت غروب آفتاب را تماشا می کرد و لبخند می زد.
 
مأموران جلو رفتند و گفتند:« پیرمرد، تو که لبخند می زنی، آیا آدم خوشبختی هستی؟»
پیرمرد با هیجان و شعف گفت: « البته که من آدم خوشبختی هستم.»
فرستادگان پادشاه به او گفتند: « پس با ما بیا تا تو را به کاخ پادشاه ببریم.»
پیرمرد بلند شد و همراه آنها به راه افتاد. وقتی به کاخ رسیدند، پیرمرد بیرون در منتظر ماند تا پادشاه به او اجازه ورود بدهد.
 
فرستادگان پادشاه داخل کاخ رفتند و ماجرا را برایش بازگو کردند.
پادشاه از این که بالاخره آدم خوشبختی پیدا شده تا او بتواند پیراهنش را بپوشد، بسیار خوشحال شد. پس رو به مأموران کرد و گفت:« چرا معطل هستید؟ زود بروید و پیراهن آن پیرمرد را بیاورید تا برتن کنم.»
 
مأموران قدری سکوت کردند و بعد گفتند: « قربان، آخر این پیرمرد هیزم شکن آن قدر فقیر است که پیراهنی برتن ندارد!! »

کلمات کلیدی:
 
داستان آموزنده دم گاو
ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱۱ 

سومین در طویله هم باز شد و همانطور که فکر میکرد ضعیفترین و کوچکترین گاوی بود که در تمام عمرش دیده بود. پس لبخندی زد و در موقع مناسب روی گاو پرید و...

مرد جوانی در آرزوی ازدواج با دختر کشاورزی بود.کشاورز گفت برو در آن قطعه زمین بایست. من سه گاو نر را آزاد می‌کنم اگر توانستی دم یکی از این گاو نرها را بگیری من دخترم را به تو خواهم داد.
مرد قبول کرد. در طویله اولی که بزرگترین بود باز شد . باور کردنی نبود بزرگترین و خشمگین ترین گاوی که در تمام عمرش دیده بود. گاو با سم به زمین می‌کوبید و به طرف مرد جوان حمله برد. جوان خود را کنار کشید تا گاو از مرتع گذشت. دومین در طویله که کوچکتر بود باز شد. گاوی کوچکتر از قبلی که با سرعت حرکت کرد .جوان پیش خودش گفت : منطق می‌گوید این را ولش کنم چون گاو بعدی کوچکتر است و این ارزش جنگیدن ندارد.
سومین در طویله هم باز شد و همانطور که فکر میکرد ضعیفترین و کوچکترین گاوی بود که در تمام عمرش دیده بود.

پس لبخندی زد و در موقع مناسب روی گاو پرید و دستش را دراز کرد تا دم گاو را بگیرد...

اما.........گاو دم نداشت!!!!

زندگی پر از ارزشهای دست یافتنی است اما اگر به آنها اجازه رد شدن بدهیم ممکن است که دیگر هیچ وقت نصیبمان نشود. برای همین سعی کن که همیشه اولین شانس را دریابی.


کلمات کلیدی:
 
معرفی 10 شهر فراموش شده تاریخ
ساعت ۸:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱۱ 
 
با این وجود کنکاش باستان‌شناسان طی سال‌ها، مستنداتی از واقعی بودن این شهرها را نمایان ساخت تا نه تنها داستان‌های خیال انگیز دوران کودکی را به واقعیت تبدیل کند بلکه...
 
 تروا، آتلانتیس و بابل و شهرها و نام‌هایی اینچنین از جمله تمدن‌های اسرار آمیز و شگفت آوری هستند که امروز تنها می‌توان آنها را در متون تاریخی و یا در قصه‌های عامیانه یافت. اگرچه کاخ‌های زیبا و باشکوه، گنجینه‌های باارزش و بازارهای پررفت آمد این شهرها را در داستان‌های افسانه‌‌ای شنیده‌ایم، اما تاکنون هیچ نشانه‌ای از آثار برجای مانده از این تمدن‌ها را از نزدیک مشاهده نکرده ایم.
متاسفانه عواملی همچون جنگ، قحطی و طغیان آب دریاها، در طی قرون متمادی دیگر شکوهی از این شهرهای شگفت انگیز برجای نگذاشت و تنها خاطره و ویرانه‌هایی را برای آیندگان و جستجوگران امروز قرار داد. ویرانه‌هایی که حتی وجود چنین تمدن‌هایی را در عصر باستان به شک و تردید بدل کرده اند.
با این وجود کنکاش باستان‌شناسان طی سال‌ها، مستنداتی از واقعی بودن این شهرها را نمایان ساخت تا نه تنها داستان‌های خیال انگیز دوران کودکی را به واقعیت تبدیل کند بلکه فرصتی را نیز برای تماشای آنها به وجود آورد. آنچه که در ادامه می‌خوانید گزیده‌ای از 10 شهر فراموش شده‌ای است که شکوهی جهانی را در زمان اقتدار خود در اختیار داشته اند.
 
1- تروا
بقایایی این شهر افسانه‌ای در قرن نوزدهم میلادی و در شهر آناتولیای ترکیه کشف شد. طبق داستان‌های اساطیری مورخان، یونانیان را فاتحان این شهر نام برده‌اند. فاتحانی که پس از تصرف آن، این شهر را به آتش کشیدند.
باستان‌شناسان طی کاوش‌های خود در تپه ماهورهای منطقه هیسارلیک موفق به کشف دیواری به ارتفاع 1/6 متر و دیگر آثاری شدند که وجود 9 شهر در این منطقه را ثابت می‌کرد. یکی از این شهرها به گفته باستان‌شناسان تروا نام داشت.
 
2- بابل
باغ‌های معلق بابل از معروف‌ترین و شناخته ‌شده‌ترین نشانه‌های این امپراتوری عظیم دنیای باستان به شمار می‌رود. هرودوت، مورخ مشهور یونان باستان، اگرچه درطول عمر خود موفق به دیدن این باغ‌ها نشد، اما شکوه و زیابیی آن را در نوشته‌های خود بیان داشت.
دیوارهای آجر خشتی این شهر به همراه ویرانه‌هایی از کاخ شمالی آن در قرن نوزدهم میلادی کشف شد. در حال حاضر بخش‌های بزرگی از دروازه ستاره بابل در موزه پرگامون برلین در معرض دید عموم قرار دارد.
 
3- آکروتیری
آکروتیری، این تمدن باستان عصر مفرغ جزیره کرت پیش از آن که در سال 1500 پیش از میلاد زیر گداز‌های آتشفشانی دفن شود، یکی از شهرهای مهم این جزیره به شمار می‌رفت. کاوش‌های باستان شناسان اگرچه تمامی آن شهر را آشکار نساخت اما پیاده روهای سالم، نقاشی‌های رنگی دیوارها و کفپوش‌های خیابان‌های این شهر را از دل خاک بیرون کشید.
به گفته باستان‌شناسان فوران‌های متعدد گدازه‌های آتشفشانی بخش قابل توجهی از این جزیره به زیر آب برد تا بار دیگر افسانه قاره آتلانتیس را در اذهان تداعی کند.
 
4- ماچو پیچو
با افول اقتدار امپراتوری اینکا از سال 1530 به این سو، خاطرات و شکو شهر ماچوپیچو نیز از اذهان مردم رفته رفته پاک شد. این فراموشی ادامه دار شد تا اینکه ویرانه‌های این شهر باستانی در سال 1911 به دست یک باستان‌شناس امریکایی به نام هیرام بینگهام کشف گردید. این کشف اگرچه پس از وقفه‌ای نزدیک به 400 سال به وقوع پیوست اما منجر به کشش و جاذبه‌ای جهانی شد و علاقمندان بی‌شماری را به سوی خود کشاند. اکنون مناظر و ویرانه‌های این شهر به یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری تبیدل شده است.
اما یکی از اندک پرسش‌های بی‌پاسخ در خصوص این شهر دلیل و علت ساخته شدن آن در چنین مکانی بوده است. سوالی که برخی جواب آن مسائل مذهبی یا اخترشناسی اعلام کرده اند.
 
5- پترا
این شهر باستانی که آنرا محصور شده در گل‌های رز وحشی می‌نامند در میان کو‌ه‌های اردن پنهان شده است. برای بازدید و تماشای این شهر قدیمی گردشگران مجبور به عبور از مسیری تنگ و باریک به طول 6/1 کیلومتر می‌باشند. نزدیک به هزار مقبره،‌ یک قربانگاه و یک عبادتگاه از جمله آثاری است که در این شهر به چشم می‌خورد. باستان‌شناسان معتقدند اقوام کوچ نشنین انباط، نخستین ساکنان این شهر، پترا را به خاطر چشمه‌های متعدد آن انتخاب کرده بودند.
 
6- اورادور سور گلان
برخلاف دیگر شهرهای یاد شده، این شهر قدیمی فرانسوی هیچگاه ناپدید نشد. این شهر شاهدی از قتل عام نازی‌‌ها در طول جنگ جهانی دوم بود، شهری که 624 ساکن آن در حمله سربازان آلمانی در تاریخ دهم ژوئن 1944 کشته شدند. پس از آن این شهر به کلی متروکه شد و تا امروز هیچ انسانی در آن سکونت نکرد.
 
7- کارتاژ
اگرچه هنوز هم بقایایی از این شهر تاریخی به شکل روزهای نخستین خود موجودند اما بازهم به سختی می‌توان شکل اصلی این شهر بندری را از روی خشت‌های درهم فروریخته بناهایش مجسم کرد. این شهر دوبار در آتش خشم جنگ‌ها سوخت. نابودی نخست آن بر اثر حمله رومی‌ها در جنگ کارتاژ در سال 146 پیش از میلاد بوده و تخریب ثانوی آن به دلیل حمله اعراب در سال 698 میلادی رخ داد. اکنون می‌توان تنها ویرانه‌هایی از این شهر را در تپه بیرسا در کشور تونس مشاهده کرد.
 
8- تیکال
شهر تیکال که پایتخت تمدن مایاها به شمار می‌رفت در زمان شکوه خود بیش از چهار هزار ساختمان و 90 هزار سکنه را در خود جای داده بود. این شهر در سال 900 میلادی و پس از سقوط امپراتوری مایا به صورت اسرار آمیزی متروکه شد و سپس در پوششی از درختان جنگلی برای مدتی بیش از هزار سال مخفی ماند. سرانجام باستان‌شناسان اروپایی کاشفان آن در قرن نوزدهم میلادی شدند.
 
9- کوئلاپ
این شهر نظامی که قدمت آن پیش از تمدن اینکاها می‌رسد امروز در پوششی از جنگل‌های ابری و در مناطق شمالی پرو پنهان شده است. ساکنان این منطقه را چاچاپویاها می‌نامیدند. مردمانی که در ساخت خانه‌ها، معبد و مقبره‌های محصور در دیوار سنگی 8/1 متری تبحر داشتند.
 
10- آنکور
آنکور، پایتخت باستانی امپراتوری خمر کامبوج است که امروزه به دلیل جنگل‌های انبوه این کشور به مجموعه‌ای جدا جدا تبدیل شده است. این شهر که آنرا معجزه شهرسازی می‌نامند، 140 سال گذشته توسط یک باستان‌شناس فرانسوی کشف شد.
به گفته باستان‌شناسان، آنکور، که آنرا شهر معبدها می‌نامند از مجموعه‌ عظیمی از معابد تشکیل شده که در فاصله قرن‌های نهم و چهاردهم میلادی بنا شده اند.

کلمات کلیدی:
 
جوک جدید ( خیلی با حال )
ساعت ٧:٢٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٠ 

حیف نون می ره کتابخونه، داد می زنه یه ساندویچ بدین با سس اضافه.
آقاهه بهش می گه: آقا! اینجا کتابخونه هست.
حیف نون می گه: ببخشید… بعد یواش در گوش آقاهه می گه: یه ساندویچ بدین با سس اضافه!

—————————

شعبده بازی روی صحنه هنر نمایی می کرد که ناگهان گفت: حالا یک خانم بیاید روی صحنه تا من کاری کنم که غیب شود!
مردی از میان جمعیت برخاست و گفت: آقای شعبده باز! چند لحظه صبر کن تا من بروم مادر زنم را بیاورم!

—————————

سه نفر می خواستند چای لیپتون بخورن. اولی فنجان رو نگه می داره و لیپتون را تو فنجان تکان می ده، دومی لیپتون را نگه می داره و فنجان را تکان می ده، سومی لیپتون را به دور فنجان می ماله!

—————————

مادر: احمد! اگر من به تو ۱۰ تا بادام بدهم که آنها را به طور مساوی با جواد تقسیم کنی، چند تا به او می دهی؟
احمد: سه تا!
مادر: ببینم! مگر تو حساب کردن بلد نیستی؟
احمد: چرا مامان من بلدم، ولی جواد که بلد نیست!

—————————

به حیف نون گفتن واسه زلزله بم چه کمکى کردى؟ گفت: متاسفانه من دستم خالی بود، ایشالا زلزله بعدی!

—————————

احمد: مامان! اجازه می دهی بروم با اکبر بازی کنم؟
مادر: نه پسرم، اکبر بچه خوبی نیست. آدم باید همیشه با دوست بهتر از خودش بازی کند.
احمد: پس اجازه بدهید اکبر بیاید با من بازی کند!

_______________

اولی: آقای دکتر، من فکر می کنم عینک لازم دارم. دومی: بله حتما! چون این جا مغازه ساندویچ فروشی است!

.

.

.

یک حقیقت زندگی: هر چقدر به دیگران کمک کنی چند برابر ش از جایی که فکرشو نمکنی بهت کمک میشه میگی نه؟ شماره حساب منو یادداشت کن……….

.

.

.

غضنفر هی نگاه به گوشیش میکرده و میخندیده ، بهش میگن اس ام اس اومده ؟ میگه آره ، میگن چیه ؟ میگه یکی هی اس ام اس میده Low Battery !!!

 


کلمات کلیدی:
 
جوک توپ
ساعت ۱٢:٢۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٤/۱٠ 

لره توی جبهه بیسیم چی بوده زنگ میزنه میگه : آقا 5 تا عراقی دستگیر کردم بیاید ببرید میگن خودت بیار .... میگه نه شما بیاین اینا نمیذارن من بیام!!!

یه روز سه تا دیوونه رو می اندازن تو یه اتاق دو تاشون مى رقصن، یکیشون هم میگه: سبز - آبى - قرمز ازش می پرسن چرا این جورى می گى؟ میگه من رقص نورم!!!

از یه ترکه می پرسن دوست داری توی تاکسی با کی بشینی؟ میگه با یه دختر خوش قد و بالا وخوشگل و قد بلند با نامزدش. میگن واااا اخه برای چی بانامزدش ؟ میگه اخه میچسبن به هم جا برای من باز می شه!!!

خطبه ی عقد رشتیا : النکاح السنتی ، و بعدش خوش به حال امتی ، فقط لطفا نوبتی ، اووووی اصغر نزن جلو غربتی!!!

بخاطر بی جنبگی قزوینی ها کارخانه ی چی توز موتوری تعطیل شد!!!

 


از یه بچه میپرسن: چند تا وسیله نشستن نام ببر ؟؟؟ میگه : چهار پایه صندلی چراغ خواب .میگن: مگه رو چراغ خوابم میشینن؟؟؟ میگه اره همین دیشب بابا به مامان گفت : اون چراغ خواب رو خاموش کن بشین روش!!!

رشتیه به دوستش: یه جا بلدم شام میدن! مشروب میدن! تریاک میدن! آخرش هم 30000 تومن میدن!! دوستش میگه: کجاست؟!! میگه: خودم نرفتم زنم رفته بلده!!!

اصفهانی با برق خونه همسایشون خودکشی میکنه!!!

زن رشتی با عجله به مطب دکتر زنان بر می گرده و می گه: ببخشین من شورتم رو اینجا جانگذاشتم؟ منشی می گه: نه. زنه می گه :" پس حتما توی دندون پزشکی جا گذاشتم!!!

دخترا می رن پیش خدا شکایت که چرا پسرا از اونا دران ولی ما نداریم؟!! ندا میاد که همه اونا مال شماست فقط حمالیش مال پسرهاست!!!


از ترکه می پرسن کراوات چیست؟ میگه: خطی است فرضی میان لوزه ها و بیضه ها!!!

دوست دختر پسره : عزیزم اگه یه بوسم بکنی قول میدم تا آخرش باهات باشم . دوست پسر دوختره : ممنون از هشدارت!!!

تنها راه مقابله با آمریکااینه که ارتش رشت با زنهاشون سر اونهاروگرم کنن،بعد قزوینیها از پشت غافلگیرشون کنن.!!!


کلمات کلیدی: